آموزش تعمیر دستگاه حضور و غیاب

۹ بهمن ۱۳۹۸
۱۰:۳۷:۲۹
مهندس عمران
نظرات (0)

اینکه برای خواندن و بررسی اطلاعات چه روشی مناسب حیطه کاری شماست کاملا به خودتان بستگی دارد اما TCP/IP شبکه ، USBکابل ، کارت حافظه(فلش) لیست روش های اتصال دستگاه فرا افزار مدل FARA AC500 می باشد . روابط منطقیتر میشود اما همه چیز بر پایه معاملات شکل میگیرد. این اسکریپت بر پایه PHP نوشته شده است . با خرید هر یک از دستگاه های حضور و غیاب از فروشگاه تهران نت , نرم افزار حضور و غیاب نسخه پایه را به صورت رایگان از تهران نت هدیه بگیرید . اگر هم در این مورد از آنها سؤال شود، مواردی مختلفی را بهانه قرار داده و سعی میکنند این تأخیر یا غیبت به حساب آنها نوشته نشود. دستگا های حضور و غیاب در سه نوع کارتی ، اثر انگشتی و تشخیص چهره وجود دارند اما بهترین نوع آنها ، دستگاه هایی می باشند که به صورت ترکیبی فعالیت میکنند . اما دستگاههای Suprema از ۵۰۰۰ تردد به بالا کند عمل میکنند.

 • مجهز به دوربین مخفی در داخل دستگاه (نامحسوس)
 • مجهز به پردازنده 2 هسته ای 4 گیگا هرتز
 • 10-1 - شرایط ماموریت
 • 3- روشهایی بر پایه ی دانش

طراحی ظاهری این دستگاه حضور و غیاب FARA AC500 هرچند نقشی در عملکرد مفید آن ندارد اما خواه ناخواه نمیتوان منکر تاثیر آن بر وجهه محل کسب و کار شد . مدلهای مختلف دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره در بازار بسیار بوده و انتخاب آن برای مشتری بسیار سخت می باشد. دستگاه های حضور و غیاب بسیار متنوع با قیمت های مختلفی در بازار وجود دارند که عوامل بسیاری بر روی قیمت هر یک از آن ها تاثیر می گذارند. برندهای داخل کشور در حدود ۳ مورد هستند که محصولات آن ها بین ۱ تا ۳ میلیون تومان قیمت دارند و دارای کارایی کمتری هستند. برخی از ویژگی ها وجود دارند که بر قیمت ساعت حضور و غیاب تاثیر زیادی دارند. دستگاه حضور و غیاب یکی از بهترین ابزار های کنترل تردد برای استفاده در شرکت ها و ادارات و با هدف ثبت دقیق ساعات ورود و خروج افراد به شمار می رود. یکی از بهترین سیستم ها در حوزه کنترل تردد دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره KF160 می باشد.

قیمت دستگاه انگشت زنی حضور و غیاب

بنابراین درحال حاضر مشتریان بیش از پیش در مقایسه مدل های مختلف دقت و حساسیت به خرج می ­دهند تا بهترین انتخاب ممکن را نسبت به بودجه خود داشته باشند. از کار افتادگی یعنی کارگر در طول مدت قرارداد و پیش از رسیدن به شرایط بازنشستگی، بنا به هر دلیلی (بیماری، حوادث کاری، حوادث و اتفاقات غیر مرتبط با کار) توان و قدرت کار کردن را از دست بدهد. اگر این آپشن فعال نباشد پس از تشخیص چهره، خودتان باید صفحه قفل را به صورت دستی رد کنید. این دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره قادر است تا 1500 چهره، 4000 اثر انگشت و 10000 کارت (به صورت اختیاری) را در حافظه خود ذخیره نماید. درصورتی که 2 راه فوق نتوانست کمکی کند از طریق برنامه های ipscanner می توانید ip را بیابید. همچنین می توانید در مورد کسر خودکار برنامه های استراحت بدون حقوق که کارمندان ساعت آن را ثبت نمی کنند تصمیم بگیرید.

دستگاه حضور غیاب انگشتی

البته باید به این نکته توجه داشت که در صورت بروز مشکل و اختلاف بین کارگر و کارفرما، این رابطه کاری و شرایط آن باید از طریق مدارک و دلایل قابل قبول اثبات شود. باید توجه داشت انواع دستگاه های تشخیص چهره نباید در محل هایی که نور مستقیم آفتاب می تابد نصب و استفاده شود . در شهرهایی که پلیس زمان رسیدگی به جرائم کوچک را ندارد، صاحبان کسبوکار، سیستمهای تشخیص چهره را نصب کردهاند تا مردمی که وارد فروشگاه میشوند را زیر نظر بگیرند و مظنونان را شناسایی کنند. همچنین اقدامات دولت جهت بهبود شرایط کارخانه هاو تنظیم ساعات کاری برای مردم، به ویژه کوکان، مشکل را تشدید میکرد. همچنین جهت بهره برداری هر چه بیشتر از این امکانات، ابزار کاربردی سما در پلت فرم های IOS و Android پیاده سازی و ارائه گردیده است. این محصول که از صفحه نمایش رنگی 2.8 اینچی بهره می برد، دارای سخنگو و منوی فارسی و تاریخ شمسی نیز هست. دستگاه های حضور و غیاب دارای دو نوع وارداتی و داخلی هستند که اکثر قطعات مهم مدل های داخلی نیز به صورت وارداتی هستند. به همین دلیل در این مقاله مهم ترین عواملی که باعث تفاوت قیمت در دستگا های حضور و غیاب هستند را توضیح می­ دهیم.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

طراحی نمای ساختمان

۸ بهمن ۱۳۹۸
۰۷:۴۱:۱۸
مهندس عمران
نظرات (0)

کرتین وال را با متریال حدوداً از یک میلیون تومان شروع می شود و با توجه به جزئیات سفارش داده شده تا سقف چهار/۴ میلیون تومان هم افزایش می یابد . طراحی نما پارامتریک امروزه تنوع طرح ها بسیار زیاد شده چرا که علایق و سلایق افراد نیز روز به روز در حال تغییر می باشد. در حال حاضر شاهد کشش شدید مصرف کنندگان ساختمان برای استفاده از این نوع نما هستیم. شیشه اسپایدر یا Point fixed glass ۳۵ نمای ساختمان با طراحی غیر متعارف (قسمت اول) facades نوعی از نمای تمام شیشه ای است که در آن شیشه ها با استفاده از اسکلتی فلزی نصب می شوند و برای نگه داشتن آنها از هیچ قابی استفاده نمی گردد. به همین دلیل معماری رومی نوعی عظمت و رفاه را در ذهن بیننده تداعی میکند. طراحی نما در ساختمان شما از هر نوعی که باشد نیازمند بحث جذب مخاطب می باشد. در این سبک از سنگ های صیقل داده شده استفاده می کنند. قیمت کرتین وال را بدون متریال حدوداً از صد و پنجاه هزار تومان شروع می شود و با توجه به جزئیات سفارش داده شده تا سقف پانصد هزار تومان هم افزایش می یابد . نمای کرتین وال را با متریال حدوداً از یک میلیون تومان شروع می شود و با توجه به جزئیات سفارش داده شده تا سقف چهار/۴ میلیون تومان هم افزایش می یابد . با گسترش نما دستگاههای CNC این نماها بسیار گسترش یافته و اکثر دفاتر معماری این نماها را طراحی و توسط دستگاههای سی ان سی سنگ آن را اجرا می کنند. همانطور که گفته شد این آموزش در دورههای مختلف به صورت حضوری برگزار میشود و امکان شرکت در آن در دسترس همگان نیست و نیازمند وقت و فرصت کافی میباشد.

که کاملاً سلیقه ای طراحی و اجرا می شود.

همایش نما با محوریت مصالح و جزئیات اجرایی با سه پنل تخصصی برگزار می شود. پنل اول با موضوع مصالح در نما با موضوعیت مصالح نوین برای اجرا در نما و روش های جدید برای اجرا از حیث انرژی و دوام و همچنین بررسی مصالح استاندارد برگزار می شود. که کاملاً سلیقه ای طراحی و اجرا می شود. نمای مدرن ساختمان به گونه ای طراحی می شود که ذهنیت بیننده جذب نحوه پیاده سازی طرح شده و به دنبال کشف پیچیدگی آن است. اگر به دنبال نمای باشکوه و باعظمت هستید، سنگ را انتخاب کنید. گروه مهندسی سازه گستر فلق، مجری انواع نماهای ساختمانی در این مطلب به معرفی نمای رومی و بررسی معایب و مزایای اجرای آن پرداخته است. گرچه در مواردی هم برای طراحی نماهای مدرن ساختمانهای مسکونی بهصورت یکپارچه و ترکیبی نیز به کار میرود. طراحی و اجرای نمای کامپوزیت ساختمان برای پروژه های مسکونی و ویلایی توصیه نمیشود. در پروژههایی که زمان به اتمام رسیدن کار اهمیت زیادی دارد توصیه میشود از نمای آلومینیومی استفاده شود. این فاصله باعث میشود در زمان افت ساختمان و یا زلزله شیشه ها به هم برخورد نکرده و دچار شکستگی نشوند. در ادامه ما این موارد را برای شما نام میبریم و علاوه بر اینکه اسم انگلیسی این اجزا (که بسیار پر استفاده هستند) را در اختیار شما قرار می دهیم، توضیحات مختصری در مورد هر بخش به شما ارائه میکنیم. همچنین در مواردی برای جلوگیری از اتلاف انرژی از شیشه های دوجداره نیز استفاده می شود.

طراحی نما خانه یک طبقه

این مصالح ساختمانی به دلیل در دسترس بودن مواد اولیه و همچنین زیبایی و کارکرد مناسب به فراوانی در معماری ایران مورد استفاده قرار گرفته است. با گروه ما همراه شوید تا با آشنایی با نکات اجرایی ساخت این نما، بهترین انتخاب را برای ساختمان خود داشته باشید. توجه داشته باشید در صورتی که اندازه درب ویلای شما اندازه ای استاندارد دارد در این صورت می توانید گزینه های بسیار زیادی را در انتخاب طرح درب خود داشته باشید. شیشه مورد استفاده در این نما باید به گونه ای باشد که بتواند تغییرات دما و فشارهای مختلف را تا حد مشخصی تحمل کند، به همین دلیل در بیشتر موارد از شیشه لمینت در این نما استفاده می شود. طرح های رنگی خنثی را می توان برای طیف وسیعی از دکوراسیون داخلی استفاده و به راحتی با آن زندگی کرد. رنگ خنثی چیست؟ جهت مبلغ دقیق نقشه های تقسیم بندی و جنس شیشه ها و برند لامل های استفاده شده ، رنگ و دیگر موارد را به شماره مدیریت فروش ارسال نمایید تا پیش فاکتور مورد نظر شما برایتان ارسال گردد . آب بندی کردن پنجرهها و پیش آمدگیهای ساختمان و ممانعت از ایجاد پل حرارتی طراحی اتصالات. یکی از روش های آب بندی که پس از اتمام کار ژوئن ( فاصله بین دو ورق ) ورقها بصورت 100% عایق بندی میشود، عایق بندی ژوئن ها با تسمهای از جنس ورق و چسبهای پلی اورتان را نیز دارند. پیمانکار مجرب و متعهد بین مراحل کار هماهنگی ایجاد میکند و بهترین مصالح را متناسب با بودجهی کارفرما و اقلیم منطقه انتخاب خواهد کرد.  1. و دیگری شکل و رنگ آجر،  1. پوشش درونی ساختمان ها  1. نمای سبز  1. کنترل های تراز طبقات و نقشه های اجرایی و
از موارد مصرف پانل های HPL در صنعت ساختمان، می توان به اجرای نمای خشک، تزئین دیواره های داخلی ساختمان، آراستن آسانسور و ساخت کابینت های آشپزخانه اشاره کرد. در نظر داشته باشید که اگر ضخامت کمتر از حد مجاز باشد توانایی تحمل فشارهای وارده را نخواهد داشت و همچنین در صورتی که ضخامت استراکچرها بیشتر از حد مجاز باشد، باعث وارد شدن فشار اضافی به شیشه می شود. تا حداقل پرت انرژی گرمایی را داشته باشید. نمای ویلاها و هر ساختمانی، اولین چیزی است که چشم هر بیننده ای را به سوی خود جلب می کند. رنگ های کرم ، قهوه ای و طلایی در این نوع طراحی بیشتر استفاده می شود . طرح جدید اجازه می دهد نور طبیعی وارد فضای داخلی شده و کاربران از داخل ساختمان از چشم انداز بیرونی لذت ببرند. آبنما و استخر یکی از ضروری ترین عناصر ایجاد باغ و فضای سبز می باشند آبشارها و جویبارهای طبیعی همیشه برای مردم جذابیت خاصی داشتهاند. آب یکی از مقدسترین عناصر طبیعی نزد ایرانیان باستان به شمار میرفته است.به لحاظ معنوی نیز همواره مورد توجه نیاکان ما بوده و این امر تا به امروز نیز مورد توجه واقع شده است. امروز چهارشنبه , ۱۸ دی , ۱۳۹۸ شما در تک بوک پروژه ها هستید.

در این روش همانند روش ثابت آلومینیومی جهت جلوگیری از خوردگی بین آهن و آلومینیوم از لاستیک دی الکتریکال بین لامل آلومینیومی و نبشی آهنی استفاده میگردد. جدا از بحث زیبایی شناسی تنوع در اجرا و کیفیت متفاوت کامپوزیت آلومینیومی به طور خلاصه از ۲ منظر وجوه تمایز دیگری بین این محصول و سایر مصالح نماسازی وجود دارد. نمای ساختمان هایی که قدیمی هستند و یا از بین رفته اند را میتوان با رزین کاری و جلا دهنده نما ساختمانها به همان حالت اول برگرداند. نمای رومی از آن دسته نماهایی است که چشمان هر بینندهای را به خود خیره میکند. اگر وسیلهای برای زه کشی آب باران از مجموعه وجود نداشته باشد، آب باران از طریق نما نفوذ میکند. این عکس ها بخشی از فایل فایل های سه بعدی و اجرایی مجموعه تزئینات نمای کلاسیک و رومی است که شما عزیزان میتوانید فایل های آن را از لینک زیر دریافت نمایید. ویژگی بعدی سبک رومی، استفاده از ستونها و طاقهای بلند است که ارتفاع و بزرگی فضا را در چشم بیننده چندین برابر میکنند. انواع مختلفی از درب ورودی ویلا وجود دارد که در بخش بعدی به صورت مختصر و مفید به آن پرداخته شده است. نمای ساختمان رومی با وجود ستونها و سقفهای بلند، حس استحکام و قدرت را به بیننده القا میکند.

اجرای نمای رومی در ساختمانها دارای مزایا و معایبی است. اجرای این نما در ساختمان مستلزم آشنایی دقیق با ویژگیهای نمای رومی و مزایا و معایب آن است. شما میتوانید با در نظر گرفتن این مزایا و معایب متوجه شوید که آیا نمای سنگ رومی برای سازهی شما انتخاب ناسبی است یا خیر؟ عناصر شفاف در صورتی می توانند در نمای ساختمان تأثیرگذار باشند، که در مکان درست و با طراحی مناسب به کار گرفته شوند. به این ترتیب احساس پیوستگی و ارتباط با گذشته برقرار شود و سبب می شود تا منطقه جلوه سنتی خود را حفظ کند. بنابراین ایجاد نماهای هنری و خلاقانه و زیبا باعث ایجاد احساس خوب و نشاط در ساکنان ساختمان شده و آنها را به زندگی در آنجا جذب و علاقمند میکند. جزئیات نمای اسپایدرdwg ، همان اجزای تشکیل دهنده نمای اسپایدر است که به طور عمومی در بیشتر موارد نمای شیشه ای اسپایدر استفاده شده و می توانید آنها را مشاهده کنید. هر چه از شیشه بزرگ تر در نما اسپایدر استفاده شود به زیبایی کار افزوده می شود. درب ورودی و پنجره های اصلی نیز در این طرح از جنس چوب می باشند. وظیفه اصلی یک ساختمان ایجاد آسایش برای ساکنین آن است.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

جدیدترین ترفند های جهانی برای طراحی نمای ساختمان مدرن

۸ بهمن ۱۳۹۸
۰۵:۵۹:۰۰
مهندس عمران
نظرات (0)

برای تماس با مجری سازه پارسال گستر و استفاده از خدمات ارائه شده توسط این شرکت کافی است که با یکی از شماره های زیر تماس حاصل فرمایید. همچنین نمای شیشه در طراحی نما یا همان کرتین وال میتواند ویژگی هایی که طراح به آنها دقت کرده است را نمایان کند. یکی از جدیدترین نما هایی که امروزه در دیواره و یا سقف ساختمان ها اجرا می شود، نمای لوور می باشد. در همین ابتدای کار خوب است بدانید که طراحی نمای ساختمان به گونه مدرن، برخلاف آنچه تصور می شود، می تواند با هزینه هایی به مراتب کمتر از نماهای سنتی طراحی گردد. از نمونه نما هایی که امروزه مورد توجه ساختمان سازان در شهر های مختلف ایران قرار می گیرد نمای شیشه ای است که در نمونه های مختلفی در بازار ها ارائه می گردد. قیمت فروش اجرای نمای لوور چند است؟ چوب به دلیل قیمت بالا معمولاً به مقدار کم و در کنار دیگر مصالح مانند سنگ و یا آجر به کار می رود. بهترین دیوار برای کار کردن کاهگل دیوار آجری می باشد. بروز شوره در اثر خشک شدن سطح: همزمان با اجرای نمای آجری و در اثر رطوبت ملات، شوره آجر که میتواند منشاء نمکی و یا آهکی داشته باشد بروز میکند. نوع دیگری از اتصالات که در نصب نمای آجری به دیوار به کار میروند، ورقههای فولادی تک لایه کنگرهدار هستند.

طراحی نما اجر و سنگ

اتصالات دو جزیی تنظیم شونده باید به گونهای باشند که به نما، اجازه حرکت در راستای موازی صفحه دیوار پشتیبان داده شود. بدین منظور می بایست بدنه ساختمان با ساختار سازه ای ساختمان اتصالات یکپارچه داشته باشد. از آنجایی که با نگاه کردن به نمای شیشه ای کرتین وال حس پرده ای بودن به بیننده منتقل می شود، به این نما، دیوار پرده ای نیز گفته می طراحی نمای ساختمان لوکس (https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C_%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86) - توضیح - شود. در فلات ایران بام های بسیاری از خانه ها با کاهگل ساخته شده بود که در برابر حرارت خورشید حفاظ می شود، وجود بادگیر ها شهر را تهویه می کنند. نمای هر ساختمان تأثیر مستقیم بر شهری دارد که در آن قرار گرفته و تأثیر آن را در بدنه خیابان ها یا میدان های آن شهر می بینیم. ما با استفاده از تکنیک های نورپردازی شهری سعی بر آن داریم هویت و سیمای شهر را ارتقا داده و شهری زیبا و سرزنده برای شهروندان ایجاد نماییم. از جایی که تمام زیبایی یک سازه در نمای آن نمایان می شود و ساختمان ها همانقدر که در طول روز دیده می شوند نیاز دارند که در شب هم همانقدر زیبا به نظر آیند. به عبارت بهتر نباید با نورهای مختلف پدیده شلوغی یا آلودگی نوری ایجاد شود بلکه باید با منابع ملایم و مناسب یک منظره زیبا از نمای خارجی ساختمان در شب ایجاد نمود. نبشیهای تکیه گاهی نباید سرتاسری باشند و بیشینه طول آنها به ۶ متر محدود میشود. به طوری که اجازه حرکت به آجرهای دو طرف درز انبساط داده میشود و آب بندی دیوار نیز از بین نمیرود.

اجرای نما به روش سیمان نیاز به محاسبات مهندسی ندارد و با استادکار تنها قابل انجام می باشد. حداقل قطر سرامیک برای اجرای غیر نمایان به روش تونایاپی 8 میلیمتر است. درست است. هماهنگی در استفاده از متریال ها چالش اصلی شما در بخش اجرا است. حتی اگر گلدان های مدرن به نظرتان گران می رسند، بازهم گزینه های فراوان دیگری هستند که می توانند شما را راضی کنند. اگر ساختمان شما به منظور اداری و استفاده اداری طراحی شده است نمای کامپوزیت میتواند بسیار مفید واقع شود. در حال حاضر بحث طراحی نما در شهرداری به زمان گرفتن جواز ساخت انتقال پیدا کرده، ولی شما با یک تعهد یکماهه می توانید جواز ساخت را دریافت کنید. البته می توانید نمای تلفیقی را به صورت ساده طراحی کنید و در بخش هایی از سطح نما از متریال هایی استفاده کنید. با اینکه طراحی نما به صورت مدرن بر ویژگی هایی مانند سادگی تاکید دارد. با همه ویژگی هایی که در نما می تواند برجسته شود، باز هم شما همیشه می توانید منتظر شگفتی های غیر منتظره باشید. شما می توانید هر طرحی را به عنوان تاج و سر ستون اجرا نمایید به شرطی که هماهنگی میان این عناصر و بدنه ی نما را در نظر بگیرید.

اتاق نشیمن ،پذیرایی، آشپزخانه،سرویس ها ، حمام ،اتاق خواب،انباری،راهروها و به صورت عمومی کلیه فضاهای داخلی میبایستی بر اساس اصول و استاندارد و همچنین فرهنگ خاص هر منطقه و هماهنگی با فیزیولوژی انسان طراحی شوند. این طراحی همواره می بایست با دیگر ساختمان های مجاور شما همخوانی و هماهنگی داشته باشد. شرکت آریا نمای آترا مجری (اجرای) نصب انواع نمای کرتین وال در ایران با ده ها پروژه بزرگ و موفق آماده میباشد تا نسبت به ارزیابی و قیمت و هزینه پروژه شما اقدام نماید. قیمت تمام شده این محصول به دلیل استفاده از تکنولوژی بالای ساخت آن که از نوع سرامیک های اکسترودی با شکل ویژه محسوب می گردند بیشتر می شود. ۹ ـ اجرای برشکاری سنگ هر متر طول به قیمت …………………………………………… تومان خواهد بود. در اجرای نبشیهای تکیه گاهی فوقانی باید فاصلهای بین قسمت فوقانی نما و بال تحتانی نبشی وجود داشته باشد. یک پروژه معماری در رابطه با ساختمان، طراحی نمای آن است که باید اصولی و استاندارد انجام گیرد. علاوه بر رنگ و جنس مصالح به کار رفته در طراحی نمای بیرونی ساختمان ۴ طبقه، نورپردازی نما یکی دیگر از نکاتی است که باید مورد توجه طراحان نما قرار بگیرد. در این حالت ، باید سنگ ها در نما به صورت کله و راسته چیده شوند تا ضمن مشارکت در تحمل بارهای وارده بر دیوار پیوستگی لازم بین سنگ های نما و سنگ های پشت کار تامین شود .

اجرای مینرال نما

استاتیک باید مد نظر قرار گیرد. در ادامه تصاویر گلچین شده از انواع نمای ساختمان ۱ طبقه را در اختیار شما قرار داده ایم که امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد. آب نماها که امروزه در انواع بسیار متنوعی وجود دارند، می توانند حس آرامش بخش حضور آب در حیاط منزل شما را به ارمغان آورده و مکمل زیبایی فضای سرسبز اطراف خود باشند. کنده کاری کردن روی کاهگل نیز یکی دیگر از زیبایی های این دیوار ها می باشد. ۱- زمان اجرای این روش نسبت به روشهای دیگر بیشتر است. در اکثر مواقع پوشش خارجی و نمای ساختمان نقطه ضعفی در شرایط اقلیمی به شمار می رفت اما با توجه به اصول و هم چنین تمرکز و استفاده از نمای خشک این مشکل برطرف شده است. از جمله مزایای آن اجرای سریع و سبکی آن مخصوصاً در اجرای نمای ساختمان های بلند مرتبه است. که این موضوع ناشی از بی توجهی مالکان و سازندگان است . از دیگر جذابیت های نمای کلاسیک و نمای رومی برای کارفرمایان و سازندگان ، شناخته شدن آنها به سبک و طرحی خاص است.البته طراحان پروژه هم از این قاعده مستثنی نیستند. معمولاً نمای اصلی ساختمان ویژه ساختمان های اداری که در گذر خیابان اصلی واقع شده است از نمای مدرن استفاده می کنند. از نکات بسیار مهم این سیستم آن است که در سطح نما بیشتر شیشه دیده شده و آلومینیوم با ظرافت خاصی در کنار شیشه قرار می گیرد و در ضمن پنجره های باز شو نیز قابل رویت نمی باشد. در این نقشه ها ، مدول بندی و وزن شیشه و فریم آلومینیومی فریم لس (AGK) وارد بر ساختمان محاسبه و نوع پروفیل فلزی که زیرسازی اصلی زیرکار را تشکیل میدهد محاسبه میگردد.

اجرای نما سنتی

همزمان با مرحله تولید ورق ها در کارخانه cnc ، عملیات اجرایی زیر سازی فلزی بر اساس سیستم های نصب ورق کامپوزیت که از قبل طراحی شده نیز در محل پروژه آغاز میگردد. بهتر است تا دیوار چینی در طراحی نمای ساختمان در تمامی ارتفاع ساختمان همزمان اجرا شود و همچنین آجر ها با رعایت استانداردهای لازم ، لابند شوند . نمای خشک سرامیک بعلت عدم استفاده از ملات و اجرای همزمان نما در جهات متفاوت (بالا یا پایین نما) سرعت اجرایی بالاتری نسبت به روش دوغابی خواهد داشت. میتوانید به راحتی اقدام به تغییر در طراحی نما کنید؛ امکان تغییر در طراحی نما در روش اجرای نمای خشک ساختمان به راحتی امکانپذیر میباشد. ظاهر ساختمان ها را به راحتی با استفاده از شیشه های سکوریت می توان دکور کرد. خود نمای شیشه ای لامل از نظر دیتایل ظاهری فریمینگ شیشه به دو دسته نمای شیشه ای فریم لس و نمای شیشه ای فیس کپ طبقه بندی می شود. نماها به سه دسته نماهای سنتی، نیمه سنتی، نوین تقسیم بندی میشوند….. انواع سنگهای نما: از نظر زمین شناسی سنگها به سه دسته سنگهای رسوبی، سنگهای آذرین و سنگهای دگرگون تقسیم بندی میشوند. میلیمتر، در سنگهای کله 400 میلیمتر و در سنگهای راسته به اندازه ارتفاع سنگ خواهد بود.

5. فواصل پیچ های نصب چوب نما به زیرسازی چوبی از کله چوب تا وسط اولین پیچ بین ۴ تا ۶ سانتیمتر باشد. 61- خشک کردن چوب به معنی گرفتن شیره آن است. در اجرای خیس سرامیک نما بایستی سرامیک به طور کامل اسکوپ گردد ولی به دلیل اینکه چنین امری معمولاً در عمل اتفاق نمی افتد، لذا احتمال کنده شدن سرامیک ها پس از اجرای به روش خیس زیاد است. پس از تایید شما این نقشه به شهرداری ارسال می شود تا پس از بررسی در کمسیون نما تایید شود. شما می بایست همراه با دیگر نقشه های ساختمانی طراحی نمای ساختمان خود را به شهرداری ارائه دهید. فقط کافیست برداشت خود را از نمای آینده ساختمان خود به طراح ارائه دهید. در نمای شیشه ای کرتین وال - نمای لامل - می توان عدم مشاهده هرگونه پیچ و یا پرچ ،عدم محدودیت انتخاب رنگ و امکان بازشو مخفی و بازشو لولایی به داخل بازشو یا دو جهته را اشاره نمود. استفاده از سطوح شیشه ای وسیع در اقلیم های گرم و خشک و سرد کوهستانی انتخاب درستی نمی باشد. از انواع سنگ های طبیعی مرسوم جهت استفاده در این نوع از آبنما ها سنگ مالون، قروه ، اشه، سنگ آتشفشانی و قلوه سنگ رود خانه ای را می توان نام برد.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

طراحی نمای پشت ساختمان

۸ بهمن ۱۳۹۸
۰۵:۳۰:۵۸
مهندس عمران
نظرات (0)

نما سیاه آن را به عنوان یک ساختار منحصر به فرد برجسته می کند. برجسته کاریها (ستونها، سینه کفتری ها) حتما با رابیس کاری و اسکوپ کار شود.(تا پنج سانت با اسکوپ و از ده سانت با اسکوپ و رابیس کاری). در این روش ملات و سیمان به کار برده نمیشود بلکه سنگ با استفاده از پیچ و مهره فلزی بر روی دیوار نمای ساختمان نصب میگردد. سیستم هنگ به روش ریلی مشهور است. استفاده از موزاییک های شکسته یا سنگریزه های رنگی برای کف زمین حیاط، می تواند به محوطه ویلا زیبایی خاصی قیمت اجرای نمای ترکیبی ببخشد. برای محوطه سازی ویلا بهتر است نگاهی از بالا به حیاط ویلا داشته باشید تا بتوانید برای محیط مورد نظر طراحی خاصی انجام دهید. طراحان حرفهای سعی میکنند طراحی نما ویلایی را بر اساس محلی که ویلا در آن قرار میگیرد انجام دهند به این صورت که طراحی فرم نما تابع خط آسمان و ناهمواریهای مجاور ویلا خواهد بود. طراحی نما و محوطه ویلا یکی از وظایف طراحان معماری می باشد که با توجه به خواسته کارفرما و محیط پیرامون ویلا، به طراحی نمای جذاب و محوطه زیبا برای ویلا اقدام خواهند کرد. برای طراحی نمای ویلا بهتر است از یک سبک معماری خاص با توجه به سلیقه و بودجه خود استفاده کنید. این محصول ابتکاری به معماران اجازه میدهد تا بتوانند خیلی زیبا خلاقانه به طراحی نما بپردازند و در مواردی متعدد از جمله طراحی برای ایجاد محیط کار روشن و بسیار جذاب با نور بیشتر استفاده کنند. در برابر یخ زدگی و هوازدگی و همچنین در برابر محیط اسیدی بسیار مقاوم هستند.جذب آب در این نوع سنگ بسیار بالاست.

پانل ها باید با استفاده از مته های سخت سوراخ گردد.

 

اما در فضاهای کوچک مسکونی، اداری و … چه می توان کرد ؟ به عنوان نمونه می توان استفاده از سنگ گرانیت در نما که نسبتا از قیمت و هزینه نصب بالایی برخوردار می باشد صرف نظر نمود . در مقابل سرعت نصب و هزینه اجرائی کمتر از مزایای این روش میباشد. کورین اولین ماده ساخته شده از این نوع میباشد که توسط دانشمندان دوپون در سال ۱۹۶۷ ساخته شدهاست. اتصالهای نر و ماده صورت میگیرد و در مرحله آخر هم از آببندی و هوابندی کامل هم اطمینان حاصل میشود. با کم بودن کاه در خمیر، ماده کاهگل ترک بر می دارد. پانل ها باید با استفاده از مته های سخت سوراخ گردد. شیدرآلومینیومی در Title Loaded From File 3 نوع شیدردوکی، لوور آلومینیومی،مقطع مستطیلی و لوورکامپوزیتی از جنس آلومینیوم کامپوزیت پانل ،طراحی و اجرا میشود. این نوع سنگ بسیار مقاوم و محکم بوده و دارای چگالی بالایی است و در برابر ضربه نیز مقاومت بالایی دارد. بعد ازین مرحله تعداد بسیار زیاد لاین داریم که باید همه را یک group کنیم. این اصل در تفکیک فضاها نیز به کار میرود، به این معنی که اگر بخواهیم در یک فضا دو عملکرد مختلف داشته باشیم بهتر است طول و عرضها را با نسبتی نزدیک به یک به سه جدا کنیم. این سنگ ها در نمای ساختمان به کار می رود که به علت عدم وجود منافذ و سوراخ های ریز چسبندگی سایر سنگ ها را ندارند.  • طرح تودرتو و پیچیده  • جلوگیری از هدر رفتن زمان و هزینه ساخت نما  • 2- مقاومت در برابر عوامل طبیعی  • گران بودن خود متریال  • مقاومت دربرابر آتش  • 3- نصب به روش هنگ

 در غیر بعد از اجرای رنگ نما به دلیل عدم امکان تنفس رنگ پوسته می شود. وقتی شما برای طراحی، از بالا به نقشه ی خود نگاه کنید، قطعا دید بازتری نسبت به فضای در اختیارتان خواهید داشت؛ و با توجه به این موضوع به محوطه سازی ویلا با بهترین حالت ممکن میپردازید. وجود الیاف های فلزی در این سنگ باعث بالا رفتن مقاومت آن در برابر زلزله، شکست، ضربه، لرزش و… می شود. ۵- مقاومت خمشی بالایی دارد بنابراین برای اجرا به ضخامت کمتری از آن نیاز است. همانطور که می دانید و اشاره شد نمای سنگی می توان گفت پر کاربرد ترین نمای ساختمان به خصوص برای ساختمان های مسکونی در ایران است. آبنمای نوشته را هم در محیط های باز و هم در محیط های بسته می توان اجرا کرد. هر چه سنگ تراورتن سفید تر باشد نشان این است که ناخالصی های موجود در این سنگ کمتر است و مرغوبیت بالاتری دارد. اول بحث وزن آن است که به دلیل نوع متریال آن بسیار سنگین است و دوم بحث پاشش آب آن استکه کنترل آن به مراتب سخت تر از نوع اب نمای سنگ ساختمانی است. این سنگ از چسبندگی نسبتا بالایی برخوردار است که در جذب رطوبت بسیار ضعیف عمل می کند و همچنین مقاومت بسیار خوبی در برابر هوازدگی دارد . فایبر سمنت نسل جدیدی از مصالح ساختمانی متشکل از سیمان، الیاف طبیعی یا مصنوعی - به استثنای آزبست - و در بعضی موارد سیلیس، آهک و دیگر افزودنی ها برای افزایش مقاومت های مکانیکی و شیمیایی است.

بلورهای این نوع سنگ با چشم قابل رویت است.

 

شیشه معمولا در کشور ما کم تر برای نماسازی کاربرد دارد، زیرا مسئله اشراف اجازه این کار را نمی دهد. با این کار حس دو محیط جدا و مستقل بهتر به وجود میآید. بلورهای این نوع سنگ با چشم قابل رویت است. جهت کم کردن میزان مصرف آب بهتر است عمق آب تا حدی که ممکن است در سطح قابل قبولی باشد و تغییر نکند. رنگ استاتیک روی سطح نمای گالواریوم سبب می شود رنگ شفافیت خود را حفظ نموده و هرگز جلای خود را از دست ندهد. طراحی داخلی مغازه بر اساس سلیقه مشتری سبب افزایش توجه آن ها خواهد شد. غالبا در ساختمان های مدرن دولتی این طاق ها مورد استفاده قرار می گیرند. از میان سنگهایی که مورد معرفی قرار گرفتند، سنگ تراورتن بیشترین کاربرد را در بحث طراحی نماهای مدرن ساختمان دارد. در ادامه این مطلب راستا به مرور این چند اصل مهم در محوطه سازی ویلا میپردازیم. این سنگ به علت هزینه استخراج، برش و صیقل کاری که دارد ، قیمت نسبتا بالایی دارد. با توجه به اینکه نمای بیرونی و محوطه ویلا نشان دهنده سلیقه و شخصیت صاحب آن است، بنابراین جهت داشتن یک نما و محوطه زیبا و جذاب در ویلا باید وقت و هزینه زیادی را صرف کرد.

قیمت اجرای نمای شیشه ای ساختمان

 

این برنامه به مدد داشتن ابزارهای کارا و قدرتمند در بسیاری از صنایع به ویژه بازی های رایانه ای و طراحی و خلق جلوه های ویژه در فیلم ها بسیار پرکاربرد است. اما در سالهای اخیر با توجه به عدم تنوع رنگ در این نوع سنگها، و از طرفی تنوع بالای سنگهایی مانند تراورتن، استفاده از این نوع سنگ در نمای ساختمان بسیار کاهش یافته است. ۴- عدم چسبندگی مناسب به دیوارهای پیرامونی. استفاده از مبل ال به سبک کلاسیک فضایی صمیمی و دنج ایجاد کرده است. 2. مسلح کننده: به منظور مسلح کردن تخته های عایق یک لایه اندود به همراه مش مسلح کننده عمدتاً از الیاف شیشه به منظور جلوگیری از ایجاد ترک استفاده میشود. در نماهای فریم لس شیشه ای، قابهای آلومینیومی نگهدارنده شیشه (شیشه ها می توانند تک جداره و یا دوجداره باشند) بر روی یک فریم فولادی که از پروفیل هایی با سایزهای متفاوت ساخته شده نصب و فیکس می گردند. شیشه ها جزء موارد جدا نشدنی از ساختمان محسوب میشوند ظهور شیشه های رفلکسی و استفاده آن در ساختمانها امکان استفاده حد اکثر از روشنایی را بوجود می آورد. ویژگی ها و مزایایی که نمای سنگی دارد باعث کاربرد فراوان این متریال و نمای محبوب شده است. بالای 80 درصد ساختمان های مسکونی از نمای سنگی استفاده می کنند.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

تفاوت طراحی نما کلاسیک و نمای مدرن * ارکان سازه آریان * اخذ جواز*طراجی نما

۸ بهمن ۱۳۹۸
۰۵:۰۷:۰۵
مهندس عمران
نظرات (0)

نمای شهری از مجموعه نماهای مشرف به فضای عمومی به دست می آید. بجز نماهای آماده شده صدها عکس جزئیات نما نیز در این مجموعه گردآوری شده است که شامل موارد زیر می باشد. نمای ساختمان ها باعث شکلدهی به مجموعه شهری میشود. محدودیت بودجه باعث شده در اکثر موارد استحکام بناها با نمای سنگی تناسب نداشته باشد. زیرا در صورت عدم وجود استحکام کامل جوشکاریها، احتمال جدا شدن نما و خطرات جانی در اثر آن وجود خواهد داشت. همزمان در امپراطوری رقیب (یونان) ،نیز طراحی معماری کلاسیک با اشتراکات فراوان با سبک طراحی معماری در امپراطوری ایران وجود داشت. قبل از طراحی نما، به اقلیم منطقه، توجه ای خاص داشته باشید. این ساختمان در محل یک سری از باغ های قدیمی ساخته شده است، به همین دلیل برای برگرداندن طبیعت به منطقه، طراحان، ساختمان را با نمایی متشکل از ۲۰ پانل شبیه به درخت طراحی کرده اند. پانل های نمای این ساختمان قابلیت جابجایی و حرکت دارند و به این ترتیب به کنترل نور خورشید کمک می کند. این پروژه ها به لحاظ طراحی و اجرایی از ویژگی ها و خصوصیات بی نظیر و منحصر به فردی بهره مند هستند. گروه معماری اَرشیا طراحی جدیدترین پروژه خود را که در دامنه کوه های شیب دار هالیوود به اتمام رسیده ارائه کرده اند. اینکه چه تعداد طبقه ای را به پایه یا ساقه یا تاج نسبت دهیم به تعداد طبقات ساختمان بستگی کامل دارد. قسمت میانی نما تحت عنوان ساقه نما کمی ساده تر و با ریتم تکراری حدفاصل پایه تا تاج را در بر میگیرد و بیشتر مساحت نما به این قسمت تعلق میگیرد.

خانه طوری طراحی شده که پاسخگوی نیاز این خانوار باشد.

در این مطلب با گروه طرح و ساخت آرتیمان لند همراه شدیم تا به معرفی نمای مدرن و کلاسیک و اجرای آنها در ساختمانها بپردازیم. علاوه بر سنگ های تراورتن، چوب ترمووود نیز با کمک زیبایی خاص خود می تواند در اجرای نمای مدرن، مورد استفاده قرار گیرد. این نوع کاهگل علاوه بر اجرای سریع و آسان آن، روش ساخت آن نیز ساده می باشد. ـ طراحی و اجرای نمای لوور آلومینیومی و شیدر آلومینیومی. همانطور که میدانید ،نما و طراحی اصولی آن از مهمترین مواردی است که در ساختمانها باید توسط متخصصین مربوطه انجام شود. رفته نیز بر خلاف نمای کلاسیک معمولا بیش از یک مصالح است. نقشه این ساختمان با دسترسی از سمت جنوب و در سه طبقه طراحی شده است.سازه این ساختمان مصالح بنایی است. خانه طوری طراحی شده که پاسخگوی نیاز این خانوار باشد. بهتر است که در طراحی نما عملکرد ساختمان را در نظر بگیرید. به کار گیری احجام متعدد در طراحی، نما را خیلی شلوغ و ناخوانا کرده و زیبایی آن را تاز بین میبرد. ستونها ی بهره گیری شده به شیوه های دوریک ،یونیک و قرنتی اجرا می شود . ۶- بهره گیری از فرم های سیال و منحنی شکل ، مورد سلیقه بسیاری از کارفرمایان ایرانی است. سبک کلاسیک در طراحی نما بر گرفته از معماری اصیل و بدون نقص ایرانی نیست.

اجرای زیرسازی نما

اصول طراحی نما تابع قوانین معماری مدرن است. نمای رومی سیمانی (سیمان یکی از مصالح ساختمانی است که در نمای ساختمان به کار گرفته می شود. هرچقدر که از مصالح با کیفیت بهره بگیرید؛ تا زمانی که ساختمان شما نمای مناسبی نداشته باشد، نمیتوانید نظر مشتریان را به آن جلب کنید. اگر شما میخواهید یک بنا را برای طراحی نما ارزیابی کنید بهتر است که تمامی قسمت ها و بخش های مختلف از قبیل محوطه، پشت بام، اطراف ساختمان و … را بررسی کنید. آجر و سنگ بیشترین استفاده در نمای پشت ساختمان را دارد. آجرنما: این نوع آجر به دو دسته متعارف و پلاکی و هرکدام به دو دسته توپر و سوراخدار و بر حسب مقاومت فشاری به دو درجه ۱ و ۲ تقسیمبندی میشوند. بنابراین در این مطلب به معرفی 16 نمونه از طراحی نما های برجسته معماری روز دنیا پرداخته شده است. نمای بیرونی ساختمان به سبک رومی در تمام دنیا طرفدار دارد، در ایران نیز میتوان به وفور این مدل طراحی بیرونی را در شهر دید. این آزمون برای آجرهای توکار ضرورتی ندارد، اما در مورد آجرهای مهندسی و نما بر اساس آزمون استاندارد نباید ۰/۶ درصد بیشتر باشد. انتخاب نوع سبک بر اساس محل قرارگیری ساختمان یک طبقه انجام میشود.  • محل قرارگیری ساختمان  • 1 ) سرعت زمان اجرا  • نحوی که از لغزش آب بر روی نما و ایجاد لکه جلوگیری شود  • سطح ایمنی بالای فایبر سمنت برد  • افزایش تنوع سنگ های تولیدی ،  • 3D interior - Stairs and ramps pt2 13min 58seg  • 4- دارای لاستیک جهت آب بندی ، هوا بندی
برای داشتن یک نمای زیبا، انتخاب متریال مناسب با کیفیت و جنس آن می تواند تا حد زیادی به زیبایی نما کمک کند. نورپردازی یعنی تاکید بر کیفیت بصری نما. نورپردازی در نمای یک ساختمان اداری باید به شکل منطقی باشد و برای این منظور هم در طراحی نمای ساختمان تمهیداتی در نظر گرفته شود. اگر بخواهیم از جنبه گذر زمان و تحول سبک های معماری به این موضوع نگاه کنیم، مفهوم هویت در نما طی دوره های مختلف تعریف های متفاوت اما مرتبط به خود می گیرد. اگرچه اجرای این گونه نماهای خارجی برای ساختمان ها نیاز به مهارت زیادی دارد, اما به دلیل هزینه ی کمتر سیمان نسبت به سنگ, قیمت طراحی نما رومی (fa.wikipedia.org) هزینه ی آن کمتر خواهد شد. شرک نما بنا گستر تیام متخصص در زمینه ی طراحی و اجرای نماهای مدرن ساختمان می باشد که توانایی انجام خدمات مربوط به مشاوره، طراحی، اجرا و تامین تجهیزات و مصالح، آموزش، نگهداری، بازسازی، بهسازی پروژه های مختلف را دارد. نمای سه بعدی: نمای اکسپندد متال از همان ابتدا کیفیت سه بعدی بودن نما را تامین می نماید و تنوع بالایی از منظر را به نمای ساختمان می بخشد. برای این که مراحل اجرا را به ترتیب انجام دهید باید وسایل نمای خشک را در ابتدا انتخاب کنید، این وسایل باید با اندازه و ابعاد سنگ نما هماهنگی داشته باشد. این موضوع بیشتر ناشی از عدم توجه به تناسبات بصری است.

اگر در مورد مکان و نحوه استفاده از طراحی نما ساختمان مسکونی سؤالی دارید ، می توانید در وب سایت با ما تماس بگیرید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

ایده های طراحی نمای ساختمان ایرانی

۷ بهمن ۱۳۹۸
۰۴:۵۸:۲۱
مهندس عمران
نظرات (0)

مثلا فرض کنید شما زیبا ترین و اصولی ترین نمای ساختمان را بدون در نظر گرفتن بودجه کارفرما برای اجرا طراحی کرده اید، آیا پروژه شما با توان مالی کارفرما رنگ و بوی اجرایی می گیرد؟ در مرحله بعد ، چوب را آرام آرام سرد می کنند تا دمای آن به ۱۰۰درجه سانتیگراد برسد و سپس با پاشیدن آب و بخار آب دمای آن را به دمای محیط می رسانند . این هیدروژلهای سبز با توجه به قابلیت جذب جلبکها ممکن است کاربردی در تصفیه آب و تصفیه فاضلاب نیز داشته باشند. اما زمان گذشت و انسان رنگ و طرح و نقش را نیز با شیشه درآمیخت و از این راه محیطِ خود را به کمک شیشه زیباتر ساخت. چوب ترمو :از دیرباز که انسان چوب را به صورت خام استفاده می کرد تا امروز که به روشهای علمی و پیچیده ای درفرآوری چوب رسیده است زمان زیادی می گذرد. در طول تاریخ از گچ بری و آهک بری برای نماسازی استفاده می کردند. بر اساس آزمایش رئولوژیکی، آنها تعیین کردند که نمونه حاوی متیل سلولز و کاراژنان بهترین کاندید برای چاپ مبتنی بر اکستروژن است، جایی که هیدروژل از طریق نازل تحت فشار اعمال میشود. برای ساخت سقف ساختمان ویلا در اکثر مناطق از سقف شیبدار استفاده میشود.

 • ضد آب نمودن گچ ( پنل های گچی یا کناف ضد آب)
 • 3- سیستم شیاری
 • مقاومت در برابر آتشسوزی
 • طراحی نمای کمینه (مینیمال)
 • بررسی طراحی نما از لحاظ سبک
 • تنوع رنگ
 • وجود ستون هایی به روش دوریک، یونیک و قرنتی
 • 3 ) وزن

به همین دلیل به شما توصیه میشود حداکثر از دو نمونه مصالح برای طراحی نمای ویلا خود استفاده شود و همینطور بیشتر از دورنگ برای طراحی نما ویلا بکار گرفته نشود و از این میزان تجاوز نکند. بعلت داشتن قسمت های مختلف و جزئیات طرح های گوناگون طراحی و اجرای نمای رومی و کلاسیک حرفه ای از سخت ترین کارهایی است که میتوان انجام داد. از فواید آن میتوان به استفاده مجدد از آب، بهبود کیفیت هوا و کاربرد به عنوان مانع صوتی اشاره کرد. علاوه بر این یکی از مهم ترین ملاک افراد برای خریداری، رهن و یا اجاره خانه وجود پارکینگ اختصاصی است. علاوه بر این باید متریال مصرفی در ساخت نمای ساختمان را نیز به خوبی بشناسید تا بتوانید بهترین انتخاب را در هنگام طراحی نمای ساختمان داشته باشید. در نمای خشک به دلیل استفاده از چهارچوبهای فلزی از قبل آمادهشده و نیز امکان آمادهسازی نما در طبقه همکف و عدم استفاده از داربست، سرعت اجرای نما بهصورت قابلتوجهی افزایش مییابد. امروزه اکثر خانه های جدید از درب کرکره ای نیز برای پارکینگ خود استفاده می کنند. ارتفاع ورودیه ساختمان شما نیز به همان اندازه اهمیت دارد. بعلاوه دود، بو و یا سر و صدای ناشی از عبور و مرور ماشین ها به داخل و خارج از پارکینگ مزاحمتی برای دیگر افراد ساکن در ساختمان ایجاد ننماید.

نحوه اجرای فلاشینگ نما

در طراحی این پارکینگ ها در صورتی که دو واحد برای پارک خودرو پشت سر هم پارک نمایند نیز مشکلی ندارد. اگر بتوانید در پشت اجاق گاز یک تاقچه یا فرورفتگی مستطیلی بسازید، می توانید دیوار داخلی آن را با طرح دلخواه تزئین و نظر همه رابه آن جلب کنید. نمای داخلی یک ساختمان بیانگر طراحی دکوراسیون یا طراحی داخلی آن است که توسط طراح داخلی ساخته می شود. تیم معماران در طراحی این پروژه بیشتر از 118 هزار پانل آلومینیومی در پوسته ساختمان به کار برده اند که به دو روش حرکت می کند، و به وسیله همین حرکت ها باعث تولید جریان الکتریسیته می شود. این نوع از درب از چند قطعه افقی تشکیل شده است که بر روی غلطکی می لغزند و به سمت بالا یا پایین حرکت می کنند که سبب باز یا بسته شدن درب پارکینگ می شود. این روش را به جهت فیکس و ثابت شدن ورق با پیچ و پرچ بر روی زیرسازی، فیکسینگ یا ثابت مینامند. هر دکوری قابلیت زیبا شدن را دارد به شرطی که در ان طبق اصول و قواعد کار شود. ذهن طراح را آماده می کند تا طرحی منحصر به فرد خلق کند. طرح داخلی جدای از اینکه به صورت حرفه ای فضای داخلی را طراحی می کند. سبک مدیترانه ای: ویلاهای مستطیلی شکل با سقف شیبدار و رعایت تقارن و استفاده از سفال های قرمز رنگ. سبک ترکیه ای: ویلاهایی با سقف بلند و شیبدار و استفاده از کاشی های قرمز رنگ در نماهای بیرونی و داخلی.

قیمت اجرای نمای بایرامیکس

به غیر از رنگ های رایج مهتابی و زرد، این قطعات در رنگهای آبی، قرمز و سبز نیز در دسترس هستند. پارکینگ هایی که خارج از محیط ساختمان ساخته می شوند غالبا ماهیتی عمومی دارند و برخی از آن ها بدون سقف و حتی دیوار هستند. رنگ یکی از مشخص ترین ویژگی های دیداری یک نما است و اگر به درستی و با دقتد انتخاب نشود، می تواند کیفیت بهترین طراحی ها با حتی متریال ها را به کلی از دست بدهد. مقاومت این سنگ در مقابل خوردگی باعث استفاده گسترده از آن در آزمایشگاهها شدهاست. این ملات بیشتر برای ساخت سقف استفاده می شود، زیرا دارای مقاومت است و به سبب همین امر ترک نمی خورد. پارکینگ هایی که درون ساختمان هستند غالبا دارای سقف و با درب و دیوار محافظت می شوند که می توانند به صورت عمومی و یا خصوصی نیز مورد استفاده قرار بگیرند. در اینجا ادامه دادن خطوط در فروشگاه و یا به کار بردن خطوط مورب در نما راهحل مناسبی برای جلبتوجه است. شفافیت ظاهری نما: به معنی مورد استفاده قرار دادن بیشترین تعداد پنجره در طراحی نما می باشد. سیتاک تاییدیه شهرداری را نیز برای طراحی نما ساختمان شما اخذ می کند. دکوراسیون داخلی نیز مانند سایر سبک های معماری ، دارای ریزه کاری های متفاوتی است که برای سلیقه ها و فرهنگ و نیاز زمان کنونی ، دستاویز تغییر می شوند. از زمان گذشته تا به امروز از انواع نمای شیشه اسپایدر استفاده می شود.

از پایداری و استحکام قابل توجهی در طول مدت زمان زیادی برخوردار می باشد . کوتاه بودن زمان آموزش ها در هر قسمت به بهینه بودن این ورکشاپ افزوده و از پیش آمدگی حس کسالت در بیننده جلوگیری می نماید. برای آشنایی با دیگر خدمات شهرنگ از صفحه اصلی ما دیدن فرمایید. احتمالا همه میتوانید با دیدن یک نمای رومی، این سبک را تشخیص دهید. داربستهای هیدروژل را میتوان با استفاده از مواد افزودنی تولید کرد که امکان ساخت صفحات لایه به لایه را در مقیاس بزرگ فراهم میکند. ویلا به خانه هایی که در ۴ جهت باز هستند و از نمای مناسب برخوردار می باشند، گفته می شود. 1. ضرورت طراحیت اجرا و نصب کلیه عناصر مربوط به تأسیسات ساختمان اعم از مکانیکیت الکتریکی و نظایر آن در مکان هایی که در معرض دید از معابر عمومی قرار نگیرند. ظاهر ساختمان ها را به راحتی با استفاده از شیشه های سکوریت می توان دکور کرد. در صورت امکان مسیر و حرکت آب را به صورت کانال های زیرزمینی درمی آورند تا از یک نقطه به صورت مظهر ظاهر شود. بهعنوان مثال، بر اساس اخبار علمی منتشر شده ساختمانهای بیوهیبریدی که مواد زنده را در معماری خود گنجانیدهاند، این پتانسیل را دارند که نه تنها دیاکسید کربن را از هوا خارج کنند، بلکه بهعنوان منبع بیولوژیکی انرژی نیز خدمت کنند. نمای پارکینگ در پارکینگ های طبقاتی نیز شامل ساخت لوور، رنگ آمیزی مناسب و یا پوشش سفال نما با استفاده از مواد نانویی که ضد غبار و همین طور ضد شوره می باشند تشکیل می شود.

در صورتی که این مقاله را دوست داشته باشید و می خواهید جزئیات بیشتری را در رابطه با طراحی نما ترمووود (منبع) اطمینان کسب کنید به سایت اینترنتی ما بروید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

طراحی و اجرا نما لوکس، مدرن و کلاسیک

۵ بهمن ۱۳۹۸
۰۶:۲۲:۰۱
مهندس عمران
نظرات (0)

تنوع رنگ و جنس سنگ نیز از مواردی است که در متمایز نمودن این متریال از سایر گزینه ها نقش بسیار مهمی ایفا می کند. جذب آب بسیار پایین از شاخص ترین ویژگی های سفال تراکوتا می باشد که باعث افزایش طول عمر نما ساختمان و ثابت ماندن رنگ سفال ها می گردد .جذب آب ویژگی بسیار مهمی در مصالح نما ساختمان محسوب می گردد. در این نوشته می خواهیم شما را با اصل های طراحی نمای ساختمان های مسکونی و تجاری بیشتر آشنا کنیم. در این ساختمانها فضای خالی که برای هوا در نظر گرفته میشود به صورت پیوسته از کف پی تا سقف پشت بام ادامه مییابد و تمام بار ثقلی نما توسط پی تحمل میشود. در ساختمانهای متوسط و بلند مرتبه باید در هر طبقه از نبشیهای تکیه گاهی فولادی برای تحمل بار نمای همان طبقه استفاده شود. در سازه قابی، نبشیهای تکیه گاهی به وسیله جوش یا پیچ به تیرهای محیطی سازه متصل میشوند. در حالتی که نمای ساختمان از طریق یک سازه نگهدارنده به قطعات سازهای متصل باشد (نمای پردهای)، آزمونهای ضربه به طور مستقل روی آن انجام میشود. بنابر رویکرد استانداردها به طور معمول جدار خارجی ساختمان مورد ارزیابی در مقابل ضربه قرار میگیرد. ساده ترین ورایج ترین انواع قوسها قوس نیم دایره کامل می باشدعلت رواج آن بدین علت است که در این قوسها نیروها سریع تر وبهتر به طور عمودی به دیوارهای همال منتقل میگردنند .

قیمت اجرای اجر نما

علت طراحی این سیستم مقاومت نمای ساختمان دربرابر نیروی شدید باد در ارتفاعات بود و این روش مدرن و نوپا مورد تأیید استاندارد های جهانی و مورد توجه بسیاری از معماران سرتاسر جهان قرار گرفت. آسان می نماید.بنابراین معماران و طراحان نمای ساختمان هاباترکیب این متریال دست بازتری درایجاد زیبایی وهماهنگی خواهند داشت.لازم به ذکرمی باشد سفال تراکوتا از پایه رنگ های کرم، اُخرایی، قهوه ای و مشکی موجود می باشد . وجود پانل های کنج در صفحات سفال تراکوتا باعث راحتی رکلاژ در هنگام نصب در کنار سایر اجزاء نما ساختمان از قبیل ستون ها و پنجره و …میگردد . این شاهکار حرفه ای، نتیجه ای از ترکیب قابلیت پخت کوره ها در دمای بالا (۱۲۵۰تا۱۴۰۰درجه سلسیوس) با کشف خاک کائولن (نوعی ماده رسی) و سنگ پرسلانی (porcelain stone) بود. ۹- نمونه ای دیگر از طراحی نمای ساختمان ویلایی با متریال سنگ تراورتن را در تصویر بالا مشاهده می کنید. برای رسیدن به سختی بالا باید تغییرشکلهای پشت بندها کنترل شده و به مقدار بسیار کوچکی محدود شوند. خمش خارج از صفحه برای جلوگیری از جدایی نما از دیوار پشتیبان باید محدود شود. در اتصال نمای آجری به دیوار پشتیبان از گیرههای فولادی استفاده میشود. پشت بندهای قائم فولادی قبل از اینکه به بیشینه ظرفیت خمشی برسد، دچار تغییر شکلهای قابل توجهی میشوند.

چون اصولاً ساختمانهای ویلایی بهصورت یک طبقه ساخته میشوند. البته شما میتوانید ساختمانهای نوساز خود را بهصورت آجرنما ساخته تا هزینه کمتری به شما تحمیل شود. در صورتی که رساله با موضوعی خاصی را داشتید میتوانید با مجموعه های بالا تعویض نمایید. این ضوابط در صورتی باعث پایداری نما میشود که سازه ساختمان و دیوارهای پشتیبان نما در صورت وجود، ضوابط سازهای استاندارد ۲۸۰۰ با توجه به اهمیت ساختمان را تامین نمایند. در صورتی که بخش زیادی از شاسی کشی نماهای سنگی و سیمانی بوسیله پروفیل های نبشی و میلگرد با روکش های رابیتس اجرا می گردد. نمای کامپوزیت- ورق های کامپوزیت مناسب نماهای ساده هستند سبک و مقاومند و براحتی مونتاژ می شوند نگهداری آنها ساده است دیرتر دچار فرسایش می شوند و تعمیرات آنها به سهولت امکان پذیر است. چنانکه امروزه با وجود برخی سیاست های سخت گرانه در شهرها شاهد شگل گیری نماهای با عنوان نمای رومی هستیم که به سرعت در حال فزونی است. مجموعه نماهای شاختمانی و نماهای ردیفی ساختمان ها در کنار معابر و گذرها در شهرها اجزای تشکیل دهنده منظر شهری است. کلیه پایان نامه ها و ضوابط و مطالعات کامل مجموعه های زیر موجود می باشد. مثل این مجموعه ی به هم پیوسته ی پنج تایی از گلدان های مدرن از آهن گالوانیزه. همانند نبشیهای تکیه گاهی در تیرهای نعل درگاهی نیز باید حفره های زه کشی تعبیه شود.

 • 4- کاهش میزان اتلاف انرژی
 • نسبتا عایق میباشند
 • نسبت حجم به وزن کم
 • تشخص جداره های جانبی و پیوند آنها به دیگر بخش های نما
 • استفاده از قالب های نو و سالم
 • نمای رومی

در سازههایی که دارای تیرهای محیطی عمیق هستند، میتوان در قسمت فوقانی پنجره، از نبشیهای تکیه گاهی به جای نبشیهای نعل درگاهی استفاده نمود. در نماهای آجری از نبشیهای فولادی به عنوان تیرهای نعل درگاهی استفاده میشود. این روش، معمولاً در نماهای آجری دارای پنجرههای پیوسته به کار میرود. همچنین موسسه آکادمیکال در زمینه های ذیل آماده ارایه خدمات به شما عزیزان می باشد که برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره با ما تماس بگیرید. در ساختمانها با دیوار پشتیبان، بلوک سیمانی به دلیل وجود تماس جداره بیرونی دیوار با آب و هوا، دیوار باید از مقاومت خوبی در برابر نفوذ این عوامل برخوردار باشد. نیز با شماره پایین تماس حاصل فرمایید. به علاوه معمولاً اتصالات به کار رفته در درون درزه های ملات جا داده میشوند و اگر جنس آنها از فولاد ضد زنگ باشد احتمال خوردگی آنها بسیار پایین است. این نبشیها نیز به سازه متصل شده و توسط آن پشتیبانی میشوند. پوششهای محافظ در برابر شرایط جوی باید توسط اتصال دهندههای مناسب از جنس آلومینیوم، مس، یا فولاد با پوشش روی یا سایر مصالح مقاوم در برابر خوردگی به پشت بندها متصل شوند. اتصالات سیستم Kail، در حقیقت اتصالات مکانیکی مخفی بدون نیاز به چسب هستند که برای پوشش دادن نما به وسیله انواع مصالح گوناگون به وجود آمده اند. ابعاد دیوار، ارتفاع، طول و مساحت نماهای چسبیده به جز در مواردی که نیاز به کنترل تنشهای بین نما و دیوار پشتیبان آن است دارای محدودیت نیستند. اگر یک روز صبح که از منزل به سمت محل کار خود در حرکت هستید به نماهای ساختمانی نگاهی بیندازید متوجه فاجعه نارسایی اجرایی نماهای ساختمانی در کشورمان میشوید.

اجرای نمای خشک با سنگ

با توجه به درخواست روز افزون طراحی نما رومی در میان سازندگان ساختمانی، شناخت اصول طراحی نما رومی حائز اهمیت می نماید. ۲- به منظور دستیابی به یک نمای مطلوب، جنس و رنگ سنگ مصرفی از اهمیت بسزایی برخوردار است و موارد زیر در طرح نما لحاظ گردد . در نصب نمای خشک سنگ ، که به عنوان سیستم مکانیکی اجرای نما نیز عنوان می شود ، از پیچ و مهره فلزی جاسازی شده برای هدف اتصال سنگ به نما استفاده می شود. هدف نشریه شماره ۷۱۴ طراحی و ارائه ضوابط اجرایی نماها تحت اثر بارهای لرزهای، باد، ضربه و سایر عوامل محیطی و ارائه راهکارهای مناسب برای مهار آنها است. از طرفی سوراخهای زه کش زمانی عملکرد خوبی دارند که در اثر ریزش ملات بر روی آنها مسدود نشوند. بدین منظور باید قطعات، اجزاء و اتصالات نما توانایی تحمل بارها و جابجاییهای نسبی وارد بر آن را تحت اثر عوامل مختلف داشته و پایداری خود را حفظ نمایند. با توجه به ضوابط ارائه شده در این دستورالعمل، لازم است اجزای نما بسته به نیاز، در مقابل بارهای وارده ناشی از فشار و مکش باد و نیروها و جابجاییهای زلزله و بارهای ناشی از ضربه مهار شوند. همچنین تغییر مکانها و جابجاییهای نسبی سازه نیز باید در محدوده تامین ضوابط سازهای استاندارد ۲۸۰۰ باشد.

قیمت اجرای سنگ نما

اگر هر نوع سؤالی در مورد مکان و بهترین راههای استفاده از اجرای نمای ترکیبی سنگ و آجر - https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C_%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86 - دارید ، می توانید با ما در سایت اینترنتی ما تماس بگیرید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

اجرای کاهگل مصنوعی ، نما با کاهگل ضد آب مدرن

۵ بهمن ۱۳۹۸
۱۱:۳۹:۰۴
مهندس عمران
نظرات (0)

در مناطقی مثل تهران بهتر است حدود ۲۵درصد از مساحت کل پارک به آب و آب نماها اختصاص داده شود. درحقیقت پوشش یا رنگ نمای ساختمان مثل لباس تن انسانها می باشد . به فرض مثال شما می خواهید برای قسمت ورودی خانه خود یک نوع در زیبا بکار ببرید و یا در بخش تراس ساختمان خود می خواهید یک تراس شیک داشته باشید که نمای ساختمان شما را زیبا کند . انواع نمای ساختمان لباسی بر تن خانه شماست که می توانید بیشترین خلاقیت و بهترین سلیقه را در آن خرج کنید تا منحصر به فرد دیده شود. این نوع آب نماها وقتی در یک چشم انداز که به شیوه منظم طراحی شده است، قرار گیرند، بهترین نمای خود را نشان می دهند. برای داشتن نمای خوب در ساختمان همیشه استفاده از نقشه های مهندسین معماری کافی نمی باشد و بهترین کار برای شما این است که نمونه کارهای اجرا شده را ببینید و از آنها استفاده کنید. تصاویر موجود در پست ار نمونه آبجکت های این مجموعه میباشد. در این نوع طراحی،توجه به متریال سنگ،چوب،اجر و غیره و طراحی از نوع جرم سازی ،تقارن در طراحی نمای ساختمان و ستونهای نمای ساختمان و مقرنص کاری ،تاج و …ارکان اصلی نمای ساختمانهای کلاسیک میباشد.

ضوابط طراحی نما منطقه 1

به همین دلیل بیشتر در نمای سنگی ساختمانهای مهم به کار برده میشود. توان را بر اساس کار خود تعیین کنید. شکل و تعیین محل آب نما خود بستگی به موقعیت زمین و هماهنگی با دیگر عوامل باغ ، هم چنین سلیقه و ابتکار طراح دارد. ضخامت سنگ نما بستگی به مقاومت سنگ دارد و حداقل 2 سانتیمتر است. امروز سیتاک قصد دارد تا در مورد طراحی نما با استفاده از سنگ های ساختمانی با شما صحبت کند. این کارها باعث می شود که طول عمر چوب به چندین سال افزایش پیدا کند و در برابر عوامل خارجی به راحتی پوسیده نشود. همچنین به دلیل نیاز به رسیدگی دوره ای و تجدید روکش روی ترمووود در محل هایی می توانیم از ترمووود استفاده کنیم که دسترسی راحتی به آن داشته باشیم. در صورت استفاده از مهار فولادی معمولی باید بین دیوار و سنگ در قسمت مهار با دوغاب سیمان پر شود اما استفاده از مهار فولادی معمولی در شهرهایی که نوسان دما در شبانه روز زیاد است ممنوع است. روز خدمت بی توقع" آیا ترمیم موهای کم پشت امکان پذیر است ؟ این نما بیشترین نورِ روز را برای فضای داخلی ساختمان و امکان قرار دادن سطوح شیشه ای بزرگ که با استفاده از پنلهای شیشه ای در اشکال مختلف و به شکلی که از یکدیگر جدا نباشند را فراهم میکند. هرچند که توجه به طراحی نما اغلب سلیقه ای است.  • 02-کار بر روی کانسپت و حجم محیطی در رویت  • کاشی های شیشه ای  • مقاومت بالا در برابر خوردگی  • نقشه آزاد  • انتهای طراحی سادگیست
بهتر است از مصالح متضاد با معماری بومی شمیران مانند مرق کامپوزیت آلومینیوم، پوشش های فلزی و غیره حتی المقدور استفاده نگردد، در صورت استفاده این مقدار نباید از 20 درصد نما بیشتر گردد. مقدار جذب آب سنگ باید در محدوده مجاز استاندارد باشد. در حال حاضر شهرداری تهران نیز به این اصل توجه بیشتری می کند. عقیده ای که بر شهرداری این شهر ها حکم فرمایی می کند این است که حفظ جلوه ی تاریخی شهر می تواند کمک زیادی به جذب گردشگر و درآمد از این راه داشته باشد. بنابراین به ویژه اگر در خانه کودک و یا حیوان خانگی دارید، بهتر است که برای حفظ ایمنی در مقابل این اتفاق، از آبنمای پیش ساخته مطمئن به همراه فیوز محافظ جان استفاده کنید. اما خانه های ویلایی فقط مختص منطقه ی شمال کشورمان نمی باشند. بواسطه آن که فرایند ترمو از هیچگونه مواد شیمیایی استفاده نمی نماید، تولید آن ارزانتر است. روش فریم لس (frameless) به این صورت است که ابتدا زیرسازی سطح نمای ساختمان به صورت شبکه ای انجام می شود و سپس پروفیل های آلومینیومی فریم دار روی این شبکه زیرسازی نصب می شوند. سیستم یونیتایز شامل مجموعه ای از فریم و شیشه است که در کارخانه مونتاژ می شود و در محل پروژه به صورت پنل پیش ساخته نصب و راه اندازی می شوند.

عکسهای طراحی نما

ترکیب گل و کاه با شاخ و برگ گیاهان باعث شده است که زیبایی دو چندانی را دارا باشند. گیاهان آبزی، با اشکال متنوع و رنگ سبز برگ های خود، مناظر زنده ای به باغچه های آبی داده و به آن حالت طبیعی می دهند. چشمه ها را باید با توجه به انواع طبیعی آن، با جریان تند یا ملایم، با در نظر گرفتن وضع توپوگرافی زمین با سرعت کم یا زیاد آب طراحی کرد. امروزه ظاهر و شکل یک ساختمان بسیار مهم می باشد و به آن توجه ویژه ای می شود. تیم هزاره سوم یکی از متخصصین در زمینه یک طراحی و اجرای نمای ساختمان می باشد و سعی بر این دارد تا تجربیات خود را در این زمینه انتقال دهد. آب در پارک ها و باغ ها به هر یک از صور مختلف، خود به نحوی در متعادل کردن درجه حرارت هوا، تامین رطوبت نسبی برای گیاهان و ایجاد طراوت، موثر است. بر پایه یک قانون تجربی، قطر استخر یا حوضچه آب، باید دست کم دو برابر ارتفاع آب فواره باشد. حرکت و موسیقی آب، در جلوه گری بیشتر فضای سبز نقشی در خور توجه دارد. زمانی که صحبت از تلفیق ۲ متریال در طراحی نما می شود بیشتر سلیقه طراح در بازی با اشکال هندسی و نقشی که قرار است هر کدام از متریال ها در انتقال مفهوم ایجاد کنند اهمیت پیدا می کند. استخر شنا در باغ های خصوصی احداث می شود و در پارک های عمومی، استخرها نقش آب نما را دارند و در بعضی موارد، برای بازی از آنها استفاده می شود.

اگر این مقاله آموزنده را دوست داشتید علاوه بر اینکه می خواهید درباره اجرای نما روی هبلکس (fa.wikipedia.org) مهربانی راهنمایی کسب کنید به صفحه وب مراجعه کنید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

نکات طراحی نما جهت اخذ تأییدیه شهرداری

۵ بهمن ۱۳۹۸
۱۱:۰۵:۲۳
مهندس عمران
نظرات (0)

استفاده از یک عنصر شاخص، با هدف ایجاد تاکید در یکی از قسمت های نما انجام می شود تا به این شکل یکنواختی طرح از بین رفته و جذابیت بصری بیشتری ایجاد شود. دفتر راستا با هدف فعالیت در زمینه مشاوره و طراحی معماری در سال 1386 شروع به کار کرده است. یک نما، گرچه در طول روز می تواند با یک طراحی مناسب از کیفیت بصری زیادی برخوردار باشد، در هنگام شب برای داشتن یک جلوه زیبا نیازمند نورپردازی مطلوب است. اجرای نمای کرتین وال : اجرای نمای کرتین وال یکی از زیباترین نماهای مدرنی است که با توجه به کاربرد شیشه و آلومینیوم در آن از شرایط و ویژگیهای منحصر به فردی برخوردار می باشد. امروزه نماهای آجری به طور فزاینده ای در برج های مسکونی عمودی و سایر ساختمان های خصوصی دیده می شوند. علاوه بر این طراحی نمای ساختمان ویلایی باید به گونه ای باشد تا ضمن پوشش کامل محوطه ی داخلی ساختمان، بتواند با محیط بیرونی و خیابان و کوچه ای که در آن قرار دارد نیز هم خوانی داشته باشد. برای دانلود نرم افزار یا ابزار مورد نظر کافیست بر روی لینک (یا لینکهای) مربوط به آن کلیک کنید تا عملیات دانلود فایل (ها) انجام شود.  • بتن مقاومت بسیار مطلوبی هنگام آتشسوزی دارد  • امکان نصب آن ها بر روی دریچه های ثابت و پنجره ای  • جلوگیری از سرقت  • 2- کرتین وال فریم لس (U-Channel)  • تخت های رادیولوژی  • سنگین شدن ساختمان  • طراحی ورودی و نما با توجه فضای اطراف ویلا  • آموزش چگونگی ایجاد انواع گیاه و درخت
طراحی پارامتریک تنها به این معنا نیست که شما حجم ساختمان را در نرم افزار های پارامتریک طراحی کنبد. مجتمع آموزشی امیرکبیر اصفهان، با بهره گیری از مجرب ترین اساتید در این حوزه، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی این نرم افزار می کند. این بدان معناست که کیفیت طراحی نمای یک بنا نه تنها در زیبایی آن بنا، که در سطح شهری نیز تاثیرگذار است. زیباترین طرح ها، حتی اگر توسط بهترین معماران طراحی شده باشند، در صورتی که در اجرای آن ها از متریال مرغوب و مناسبی استفاده نشود، در نهایت به شکست در ایجاد یک نمای ایده آل منجر خواهند شد. سیستم شیاری: در این روش ابتدا بر قسمت پشت سرامیک ها توسط دستگاه شیارزن شیارهایی ایجاد می شود. ☆ با استفاده از انکر های مخصوص به صورت انکر از پشت که در این روش ضخامت سنگ را تا ۱٫۵ سانتیمتر می توان کاهش داد. اما امروزه برای ایمن تر کردن نما, کاهش زمان اجرا , کیفیت بالاتر و صرفه جویی در مصرف آب , اجرای نماکاری و سبک بودن بار مرده روش های نصب خشک تا حدی جایگزین روش سنتی دو غابی شدند. مهارت ، خلاقیت و تجربه مهمترین عامل در منحصر به فرد بودن سیستم های نما خشک هورسازه می باشد.

طراحی نمای ساختمان لوکس

بعنوان مثال وقتی خواص آکوستیک از یک ورق کامپوزیت در یک ساختمان با دیوارهای ساخته شده از بتن سبک استفاده می شود خاصیت عایق بودن صوت آن و برابر می شود. برای مثال بین طبقه همکف، سایر طبقات و طبقه انتهایی باید یک تفاوت اساسی وجود داشته باشد. در اوایل به وجود آمدن صنعت ورق کامپوزیت، همه تولید کنندگان از مواد مرغوب در بین لایه های آلومینیوم استفاده می کردند. اما رفته رفته با زیاد شدن شرکت های تولید کننده ورق کامپوزیت، برخی از تولیدکنندگان اقدام به تولید ورق های با کیفیت پایین کردند. برای اجرای نمای کامپوزیت، کارتان را به یک شرکت معتبر که در این زمینه رزومه خوبی دارد واگذر کنید. یکی از ترندهای روز در طراحی نمای بیرونی هتل، طراحی یک نمای بیرونی منحصر به فرد است. به عبارت دیگر، ریتم انسجام عناصر به کار رفته در قالب یک ساختار سازمان یافته بصری است. با خشک شدن سیمان شسته و یا برداشتن قالب ها زمان زیادی را از دست می دهیم. البته ممکن است با گذشت زمان و در اثر آلودگی ها، سیمان دچار تغییر رنگ شود. ۳- جلوگیری از آلودگی های صوتی. ۳- در مقایسه با نصب در خطوط صاف، فاصله بین تکیه گاه ها می بایست به ۴۰۰ میلی متر کاهش یابد.

☆ توجه ☆ در هر ردیف می بایست حداقل ۳ قلاب در نظر گرفته شود. در غیر این صورت طرح پیشنهادی شما در شهرداری تهران تایید نمی شود و شما می بایست دوباره نسبت به طراحی اقدام کنید. نرم افزارهای طراحی سه بعدی، امروزه به شما این امکان را می دهند که تناسبات رنگی را در کنار بسیاری از موارد دیگر، پیش از اجرای طرح در نظر گرفته و به صورت واقعی در نظر بگیرید. رنگ یکی از بارزترین ویژگی های بصری یک نما است و اگر به درستی و با دقت و تناسب انتخاب نشود، می تواند کیفیت بصری بهترین طرح ها با مرغوب ترین متریال ها را به کلی محو کند. لبه بام حد و مرز ساختمان و آسمان است و از نظر بصری بام انتهای نماست. اگر به نمای یک ساختمان بدون در نظر گرفتن نمای دیگر ساختمانهای شهر توجه شود، همگونی نمای شهری در مجموع از بین میرود. عناصر شفاف در صورتی می توانند تاثیر خود را بر نمای ساختمان اعمال سازند که در مکان درست و با طراحی مناسب به کار برده شوند. البته مسلما کیفیت طراحی یک نما در اولویت بالاتری نسبت به متریال انتخابی قرار می گیرد، اما به هر حال در هنگام اجرا این متریال است که تعیین می کند کیفیت نمای طراحی شده تا چه سطح به واقعیت بپیوندد.

حتما جالب است بدانید که ستون های اول و آخر را کمی نزدیک تر می سازند تا در پرسپکتیو فاصله ها برابر بنظر برسند! شیشه دو جداره از ترکیب دو لایه شیشه و یک لایه جدا کننده آلومینیوم(اسپیسر)که با رطوبت گیر (سلیکاژل) پر شده است ساخته می شود. پنجره ها جزو آن دسته از عناصر به شمار می روند که در طراحی نما، نقش ایجاد کننده شفافیت را بر عهده دارند و به تناسب تعداد و وسعت روزنه های موجود، از صلبیت بنا می کاهند. نور می تواند علاوه بر ایجاد نقاط کانونی مختلف در نمای ساختمان به جذابیت بصری ساختمان شما هم کمک کند. مزیت حالت دوم نسبت به حالت اول عدم دیده شدن پیچ در نمای چوبی بوده و از معایب آن قیمت بالاتر نسبت به حالت اول میباشد. 5 قیمت تمام شده این محصول نسبت به سرامیک خشک پرسلانی مجوف کمتر می باشد . نماهای غیرشفاف، که معمولاً از مصالح بنایی، پانلهای پیشساخته بتنی، روکشهای فلزی و سایر مصالح صلب ساخته میشوند، در مقایسه با دیوارهای پردهای یا سایر انواع پوستههای شفاف، عکسالعمل متفاوتی نسبت به شرایط زیستمحیطی نشان میدهند. همانطور که مشخص است، هر کدام از انواع نماهای ساختمانی معایب و مزایای مخصوص به خود را دارند.

اگر این مقاله آموزنده را دوست داشتید علاوه بر اینکه می خواهید درباره طراحی نما ویلا در کرج مهربانی راهنمایی کسب کنید به صفحه وب مراجعه کنید.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

دستورالعمل طراحی سازه ای و الزامات و ضوابط عملکردی و اجرایی نمای خارجی ساختمانها

۲۸ دی ۱۳۹۸
۰۱:۲۲:۰۰
مهندس عمران
نظرات (0)

برای مثال، نرده های فلزی در فرم های دلخواه یا حتی نامتعارف می توانند تعریف کننده شکل بیرونی یک ساختمان باشند. 2 - طراحی: پیشرفت سریع انسان در همه زمینه های علوم و فن آوری انبوهی از اطلاعات و داشته ها را تولید نموده است که احاطه بر تمامی آنها امری غیرممکن است. رعایت کردن تمامی اصلهای طراحی، کادر قوی و سرعت انجام پروژه از مزایای گروه معماری داخلی طرح نو بوده و سبب شده پروژههای بسیاری را در این زمینه با موفقیت پشت سر بگذارند. سیتاک در این زمینه مشاور شماست و در بحث اجرا سعی میکند هزینه های پروژه را تعدیل نماید. ترکیب نورهای روشن با رنگ سنگ های روشن ساختمانی در شب جلوه ای زیبا به ساختمان می دهد. شما میتوانید نمای ساختمان مسکونی خود را با توجه به موقعیت مکانی آن انتخاب کنید. جایی که نمای کامپوزیت را با نمای شیشه ترکیب کرده یا از سنگ و نمای کامپوزیت همزمان استفاده شده است. شفافیت و وضوح: استفاده از نمای شیشه ای ساختمان باعث می شود تا نور طبیعی یا همان نور آفتاب به راحتی وارد ساختمان شود. شیشه کرتین وال . به عنوان مثال میتوان گفت او در مورد سن ساختمان، مصالح به کار گرفته شده و حتی در مورد نمای داخلی و دکوراسیون داخلی نیز ذهنیت پیدا میکند! جزئیات نمای خشک و طراحی آن: فرم و حجم ساختمان و حتی تعداد و اندازه بازشوها در سطح نما بر روی میزان مصرف مصالح زیرسازی و در نتیجه هزینه تمام شده اثرگذار میباشند. ضمن اینکه خودتان لازم نیست حواستان به جزئیات کار باشد.

سردار قاسم سلیمانی کیست و چگونه به شهادت رسید ؟

طراح است که باید پارامترهای لازم را جمع کرده و روابط و کارکرد بین آنها را به بهترین شکل تنظیم نماید. سیتاک با ایده های جدید و خلاقانه در طراحی و با برآورد دقیق هزینه ها سعی دارد تا اجرایی با کیفیت را در پروژه های بازسازی و مقاوم سازی نما داشته باشد. در این صورت تمام مسئولیت پروژه شما چه به لحاظ زمانی و چه به لحاظ کیفیت با یک شرکت خواهد بود. شما با داشتن فاز ۲ یا همان نقشه های اجرایی می توانید خودتان نمای ساختمان را اجرا نمایید. از شاخصه های آن آهکی بودن و تخلخل سنگ تراورتن است . سنگ تراورتن ، سنگ گرانیت از عمده ترین سنگ هایی هستند که در نمای ساختمان در ایران بکار می روند. عبور از خط قرمز؛ پاسخ ایران به حمله آمریکا چه خواهد بود؟ ایران چه گزینه هایی برای پاسخ به ترور سردار سلیمانی دارد؟ سردار قاسم سلیمانی کیست و چگونه به شهادت رسید ؟ سردار سلیمانی به شهادت رسید ! کدام پهپاد آمریکایی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساند؟ دختر سردار سلیمانی خطاب به روحانی: انتقام خون پدر مرا چه کسی قرار است بگیرد؟ فرارو | دختر سردار سلیمانی خطاب به روحانی: انتقام خون پدر مرا چه کسی قرار است بگیرد؟ بخشی از رس میبایست تحت عملیات پیش پخت قرار بگیرد که این کار در دمای ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد و در کورههای قائم یا کورههای دوار و با کورههای تونلی صورت میگیرد. 40 و یا بنا بر محاسابت طراح پروژه از المان مناسب استفاده میگردد .  • 1- سرامیک خشک نما چیست ؟  • پوششی بصری برای ایجاد نور و سایه  • ایجاد تصاویر کاملا واقعی  • 05- ساخت دیوار ساندیجی روی دیوار خارجی  • کنترل میزان ورود اشعه خورشید  • 4- کاربرد چوب سرخ (Redwood) در خانههای چوبی لوکس
عوض کردن ابعاد بازشوهای نما مانند پنجره ها، تلفیق مصالح مختلف، ترکیب المان های افقی و عمودی در نما برای تاکید بیشتر همه از جمله کارهایی است که می توان برای ایجاد سیالیت و پویایی در نمای ساختمان استفاده کرد. از جمله پروژه های معروف اجرا شده با نمای کامپوزیت میتوان به بانک مسکن، شرکت ایساکو، بانک انصار، بیمارستان خاتم الانبیاء تهران، بیمارستان طوس، هتل متل قو یا الماس خاورمیانه (عظیم زاده) و موارد بیشتر نام برد. قاسمیان: رئیس جمهور مملکت پیغمبر عظیم الشأن ما را به خاک وخون کشید ریاضی پایه هفتم - فصل سوم - بخش دوازدهم ( معادله ) جادوگری در خانه فروش ویلا در مازندران قواعد درس 8 عربی دهم رشته انسانی «حِوار یا مکالمه» با مثال call of duty mobile فقط اخرش مردم یزد خواستار چه انتقامی از آمریکا هستند؟ مخاطب، قبل از ورود به ساختمان شما، برداشتهای مختلفی را از نمای ساختمان دارد. دسترسی از شمال و جنوب باعث خاص بودن این نقشه شده است و نما و دکوراسیونی که برای این ساختمان طراحی شده بسیار به نقشه جذابیت بخشیده و صرفه جویی زیادی در هزینه ها در پی دارد. زیبایی نمای ساختمان تا حد زیادی به طراحی اولیه وابسته است. نمای ساختمان چوبی دارای زیبایی طبیعی و ماندگاری و انعطاف پذیری بالایی است به همین دلیل این نمای متفاوت ساختمان امروزه توانسته است توجه طراحان و معماران ساختمان را به سوی خود جلب کند. سهولت در اجرا و نگهداری از نما را دستخوش خود قرار دهد. در نمای EIFS، الزامی به اجرای درزهای کنترلی همانند آنچه در نمای سیمانی باید اجرا شود وجود ندارد.

طراحی نما و دکوراسیون داخلی منزل

نمای ساختمان WORKac به نام “مزرعه مورچه” به سمت خیابان اول نگاه می کند و تعامل اجتماعی، پایداری، هنر، موسیقی و چشم انداز را جشن می گیرد. توری فلزی، شبکه ای صفحه ای شکل و قابل انعطاف است که سطح زبر مورد نیاز برای چسبیدن ملاط را فراهم می کند. 1. آبنما باید به لوله کشی ثابت مجهز باشد تا آب مورد نیاز آن تامین گردد. همچنین توجه داشته باشید که آب استفاده شده در آبنما به هیچ وجه آشامیدنی نمی باشد. وی با اعلام اینکه هیچ صنعتی با وضع عوارض سرپا نشده است، گفت: کشورهایی در بخش خام فروشی موفق بوده اند که اقتصادی آزاد دارند. معمولا در نمای تجاری معمولا یک تابلو که شامل نام فروشگاه و گاهی اوقات برخی اطلاعات جانبی است، ویترین بیرونی فروشگاهتان و یک درب ورودی مشاهده می شود. برای مثال استفاده از رنگ بندی های مناسب در برخی از فضاها سبب بزرگتر بنظر رسیدن محیط می شود که تشخیص این موضوع به تجربه و استعداد طراحی معماران بستگی دارد. شرکت های اجرای نما درصدی را به عنوان حق مدیریت پیمان در اجرای پروژه طلب می کنند. معمولاً شرکت های طراحی نما فاز ۲ نمای مورد توافق را نیز به شما تحویل می دهند.

قیمت اجرای سنگ نما

یادتان هست که در خانه مادربزرگ ها همیشه پله ها با گلدان های بزرگ و کوچک سفالی تزئین می شدند؟ لایو hashtag on Instagram • Photos and Videos دانلود آهنگ سه ودا از خلیل مولانایی معرفی بهترین سریال های ترکی ؛ چرا ایرانی ها سریال ترکی دوست دارند؟ یکی از ویژگی های ترمووود که آن را نسبت به دیگر متریالهای ساختمانی برتر و متمایز می کند. واکنش مردم آمریکا نسبت به ترور سردار سلیمانی؛ «ایران عزیز»! نوع موشک و پهپاد استفاده شده در ترور سردار سلیمانی چه بود؟ دیدار رئیس دارالقرآن الکریم کشور با مدیران قرآنی خراسان رضوی بدرقه تاریخی حاج قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت آهنگ جدید شاد و عاشقانه ایرانی ۲۰۱۹ تنظیمات obs به جز خوبی از او سراغ نداریم موشک های ایرانی چگونه اند و چه مشخصاتی دارند ؟ هم خوانی رنگ مصالح به کار گرفته شده در نمای ساختمان های آجری، از دیگر اصول ضروری در ساختمان سازی می باشد. سنگ تراورتن یکی از گزینه های مناسب برای نما سازی می باشد. بهترین سریال های کره ای که دیدید چی بوده؟ شرکتی که بتواند نیازهای شما را در بحث مهم طراحی نما برآورده کند. اگر به طراحی نمای ساختمان خود اهمیت میدهید و علاقهمند میباشید مطالب زیر را از دست ندهید!

سنگ هایی که در طراحی نما استفاده می شوند به دلیل بافت متراکم خود در مقابل آب مقاوم هستند. نور و نورپردازی در نما بحثی است که سیتاک بارها در موردش با شما صحبت کرده است. نظر شما درباره این عکس چیست؟ مزایا و معایب نمای خشک چیست؟ اگر ساختمان همسایه دارد ارتباط نمای همسایه چگونه است و اگر در فضا قطع می شود این ارتباط چگونه است. در ایران معادن بسیاری وجود دارد که سنگهای گرانیت با تنوع رنگهای مختلف از آنها استخراج میشوند. انسان همواره به دنبال زیبایی و تنوع محیط پیرامون خود است . نقاشی ساختمان از اهمیت خاصی برخوردار است ولی اغلب در حال حاضر با توجه به تنوع کاغذهای دیواری به این مهم توجه زیادی نمی شود . حال شما می توانید این آرامش را به راحتی در منزل خود و جهت آسایش خود و خانواده فراهم آورید . فیلم آموزشی تستر ایربگ آرمین صنعت شهید حاج قاسم سلیمانی تتو وقتی هکر فناف بازی می کنه(دوبله فارسی) دکوچید دکوراسیون مدرن امروز کار کردن تیلر در بین ردیفهای نهال سفر به ابوزید آباد و بررسی عملکرد ورسیس - قسمت دوم گزارش اختصاصی تسنیم از مراسم تشییع پیکر شهید ابومهدی المهندس 8 ببینید: چرا آمریکا، سردار سلیمانی را ترور کرد؟ خان انگلیسی 5 رجز خوانی محمود کریمی برای آمریکا به زبان انگلیسی جان باختن تعدادی از تشییع کنندگان شهید حاج قاسم سلیمانی اهنگ راجب حاج قاسم سلیمانی بسیار زیبا اهنگی از داوکامرون به نامWaste هفته شانزدهم - خلاصه بازی تاتنهام - برنلی معرفی و نمایش مشخصات، ویژگیهای تلویزیون های سال 2020 سونی، تلویزیون X95H/X9500H آهنگ عاشقانه..آهنگ غمگین..کلیپ عاشقانه هفته شانزدهم - خلاصه بازی واتفورد - کریستال پالاس واترجت برقی فشارقوی رسوب زدایی شستشونظافت صنعتی مدل CE-40 دن جت دانمارک انتقاد سناتور جمهوریخواه رند پال از ترور سردار سلیمانی ویدئو بخش پلی استیشن با حضور جیم رایان در کنفرانس مطبوعاتی سونی CES2020 خدایا عاشقم عاشق ترم کن از مهرزاد نوازنده آوای نصف جهان فیلم جانباختگان مراسم تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی ما ملت شهادتیم-نماهنگ سردار شهید قاسم سلیمانی-حاج محمدرضا بذری واترجت فشارقوی رسوب زدایی شستشوی صنعتی با آب مدل CEX40 ساخت دن جت دانمارک مدّاحی حاج محمود کریمی برای سردار شهید قاسم سلیمانی آهنگ عاشقانه..آهنگ غمگین..کلیپ عاشقانه گزارش اختصاصی تسنیم از مراسم تشییع پیکر شهید ابومهدی المهندس 9 گشتن ریکاوری-بازی فوق العاده جذاب marshel space2 part 3 ماین کرافت با شایان گیمر روز اول یک خبر از کانال ماینر.ir عشق فقطmom ارومیه در سوگ سردار آهنگ عاشقانه..آهنگ غمگین..کلیپ عاشقانه آپارتمان لوکس ثبت نام اولین دوره مشاوره حقوقی ماهان ورود پیکر مطهر سردار شهید سلیمانی به فرودگاه کرمان سردار سلیمانی.تشییع پیکر آهنگ عاشقانه..آهنگ غمگین..کلیپ عاشقانه پرداخت ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات جهت احداث گلخانه در هرمزگان گزارش کولیوند، رئیس اورژانس کشوردر رابطه با جانباختگان مراسم تشییع سردار سلیمانی 109 متر واقع در برج مجـــــلل گل نرگـــــس اهنگ کامل لیدی باگ ( معجزه اسا ) ریاضی پایه هفتم - فصل سوم - بخش سیزدهم ( معادله ) بدن مطهر سردار سلیمانی معنای عجیب نام زینب آهنگ عاشقانه..آهنگ غمگین..کلیپ عاشقانه لگو مارول 2 - کارنوم بزرگ و معمولی سخنرانی دختر شهید سردار حاج قاسم سلیمانی در مراسم تشییع تهران حضور مدیرکل و پرسنل هواشناسی در مراسم شهید حاج قاسم سلیمانی 14 دیماه 98 انباکسینگ Star wars jedi fallen order آهنگ عاشقانه..آهنگ غمگین..کلیپ عاشقانه سردار سلیمانی در همدان: - ادبیات رئیس جمهور آمریکا کاباره ای است جلسه علنی شورای شهر شیراز در خصوص نام گذاری یک مکان به نام سردار سلیمانی له شدگان زیر دست و پا در کرمان به 50نفر کشته رسید/له شدگان در مراسم تشیع شهید ️خداحافظی با آمریکا؟

کامپوزیت آلومینیوم برای استفاده در نمای ساختمان های مسکونی چندان مناسب نیست چرا که شخصیتی اداری به ساختمان عکسهای طراحی نما (fa.wikipedia.org) می بخشد. در دنیای امروزی، نما اولین بخش از یک بنای مسکونی است که مورد قضاوت قرار میگیرد. کرمان| وصیتنامه سردار سلیمانی در مورد سنگ مزارش چه بود؟ رهبر انقلاب به دختر سردار سلیمانی چه گفتند؟ آرامگاه ابدی سردار شهید سلیمانی کجاست؟ من هستم یک سرباز ایرانی افترافکت اسلایدشو - Brighter Moments معرفی و نمایش مشخصات، ویژگیهای تلویزیون های سال 2020 سونی، تلویزیون X90H/X9000H نسخه آفلاین از کنفرانس پاناسونیک در نمایشگاه CES 2020 کویین بی در فصل 4 هفته شانزدهم - خلاصه بازی برنموث - لیورپول نحوه شستشو فر پخت ترکیبی اونوکس آهنگ عاشقانه..آهنگ غمگین..کلیپ عاشقانه نسخه آفلاین از کنفرانس سونی در نمایشگاه CES 2020 نسخه آفلاین از کنفرانس بوش در نمایشگاه CES 2020 فیلم آموزش کار با تستر پشت آمپر آرمین صنعت دکتر فرهنگ هلاکویی: سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ اموزش رام کردن اژدها در ماینکرافت آهنگ عاشقانه..آهنگ غمگین..کلیپ عاشقانه گزارش اختصاصی تسنیم از مراسم تشییع پیکر شهید ابومهدی المهندس 7 آموزش یک نکته گرامری دکتر امیر دانش زاده نسخه آفلاین از کنفرانس اینتل در نمایشگاه CES 2020 شصت سی نسخه آفلاین از کنفرانس هیوندای در نمایشگاه CES 2020 شکوه شیمی در شنبه ها (3) لنت ترمز | فروش انواع لنت ترمز - بکسل لشکرشیطان لشکرهوابرد ۸۲که ارتش آمریکا به منطقه خاورمیانه اعزام کرده چه میدانید؟

اگر شما این اطلاعات را تحسین می کنید و مطمئناً می خواهید اطلاعات بیشتری در رابطه با اجرای نمای طرح چوب مهربانی دریافت کنید صفحه وب ما.


اشتراک گذاری:
موضوعات مرتبط:
برچسب‌ها: ،
بازدید:

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ]
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به بهترین اجراکار نما است.